VML Poland rozbudowuje kompetencje technologiczne

VML Poland rozbudowuje kompetencje technologiczne

Opublikowany

VML Poland stawia na dalszy i intensywny rozwój działu technologicznego. Chcąc sprostać oczekiwaniom klientów poszukujących dostawców technologii webowych i mobilnych, agencja wprowadza zmiany w swojej strukturze i ofercie.

Zespół VML Poland dysponuje sporymi kompetencjami w zakresie realizacji projektów technologicznych. W 230-osobowej agencji dział technologii tworzy 90 osób (developerzy, project managerowie, UX designerzy, QA testerzy). Agencja już od kilku lat aktywnie rozwija usługi technologiczne, które oferuje w Polsce i w Europie, m.in. od trzech lat pełniąc rolę europejskiego hubu produkcyjnego dla Colgate-Palmolive.

W ramach usług technologicznych VML Poland realizuje m.in. duże serwisy internetowe oparte na korporacyjnych platformach eCMS, takich jak Sitecore, Adobe Experiece Manager czy Sitefinity; portale internetowe na platformie Drupal lub Acquia; intranety; rozwiązania eCommerce; programy CRM; dedykowane rozwiązania analityczne z zakresu Big Data; rozbudowane mechanizmy konkursowe oraz aplikacje mobilne. 

Od początku maja tego roku działem technologii w VML Poland zarządza nowy Chief Technology Officer – Łukasz Nowak. Jego głównym zadaniem jest zaszczepienie kultury software house w dziale technologii. Łukasz Nowak jest managerem z ponad 12-letnim doświadczeniem w branży IT (produkty, systemy pod klucz i outsourcing). Pozyskał, brał udział i bezpośrednio zarządzał wieloma, wartymi często kilka milionów złotych, projektami informatycznymi na rynku polskim i zagranicznym. Stworzył nowy produkt IT dla rynku hotelarskiego (www.ilumio.tv).

Piotr Friedberg, dotychczasowy CTO i partner w VML Poland skoncentruje się na sprzedaży usług technologicznych wśród obecnych klientów agencji oraz na rynkach zagranicznych.

– Portfolio naszej agencji stanowią największe, często globalne marki, którym od wielu lat świadczymy głównie usługi marketingowe. Jednak nasze kompetencje, dodatkowo wzmocnione przez Łukasza Nowaka, pozwalają nam zaistnieć nie tylko w działach marketingu, ale także w strukturach IT obecnych klientów. I tu właśnie będziemy szukali możliwości poszerzania naszego biznesu. Ponadto, nasze partnerstwa w ramach sieci WPP dają nam dostęp do rynków na całym świecie. Dzięki współpracy z lokalnymi biurami Y&R prowadzimy rozmowy z klientami np. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – komentuje Piotr Friedberg.

VML Poland coraz mocniej korzysta z synergii z innymi biurami w ramach sieci, szczególnie z biurami w USA i Londynie. Dzięki temu w ofercie agencji pojawiają się wdrożenia takich platform technologicznych jak Adobe Experience Manager, Sitecore, Sitefinity oraz Drupal. VML globalnie jest silnym partnerem wyżej wymienionych dostawców, a polski oddział intensywnie rozwija zespół w oparciu o te kompetencje.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Piotr_Friedberg.png

grafika | 990 KB

Pobierz
_ukasz_Nowak.png

grafika | 935 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.