• Press Kit
Maszyna czytająca w myślach

Kopiuj tekst

Maszyna czytająca w myślach

Opublikowany

W miniony weekend w Krakowie odbyła się konferencja World Usability Day, której tematem przewodnim były innowacje. Specjalnie na to wydarzenie działy User Experience i Innowacji agencji VML Poland we współpracy z firmą Red Bull skonstruowali maszynę vendingową, czytającą w ludzkich myślach. Urządzenie wspierało uczestników eventu, dając im energię potrzebną do intensywnej pracy umysłowej.

Gdzie?

Światowy Dzień Użyteczności obchodzony jest 12 listopada. Z tej okazji w listopadzie na całym świecie organizowane są darmowe konferencje dotyczące User Experience. Od czterech lat to wydarzenie ma również miejsce w Krakowie.

Jak działa maszyna?

Urządzenie wyposażone jest w zestaw NeuroSky – MindWave z pojedynczym sensorem EEG odpowiedzialnym za odczytywanie pewnego zakresu fal mózgowych.

Za pomocą urządzenia każdy sprawdzi, jak skuteczne są jego sposoby na koncentrację. Na ekranie prezentuje się wirtualny blat, na którym stoi puszka Red Bulla. Uczestnik zakłada na głowę specjalną opaskę MindWave, która sczytuje sygnały wysyłane przez mózg. Użytkownik siłą myśli unosi puszkę z napojem energetycznym i dzięki zachowaniu odpowiedniego poziomu skupienia utrzymuje ją lewitującą w powietrzu.Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Unknown-5.jpeg

grafika | 632 KB

Pobierz
Unknown-1.jpeg

grafika | 666 KB

Pobierz
Unknown-7.jpeg

grafika | 622 KB

Pobierz
Unknown-3.jpeg

grafika | 682 KB

Pobierz
Unknown-6.jpeg

grafika | 672 KB

Pobierz
Unknown-4.jpeg

grafika | 690 KB

Pobierz

VML wśród najważniejszych globalnych dostawców usług Digital Experience

Agencja VML w raporcie „The Forrester Wave™: Digital Experience Service Providers, Q4 2015” została określona mianem „Strong Performer” wśród globalnych dostawców usług Digital Experience. Autorzy raportu wskazują, że dziś setki firm dostarcza swoim klientom usługi Digital Experience. Jednak do udziału w tym badaniu Forrester Research – jedna z najbardziej znanych, renomowanych i wpływowych firm badawczo-doradczych na świecie – zaprosiła i zakwalifikowała tylko 11 z nich, w tym VML.