Maszyna czytająca w myślach

Maszyna czytająca w myślach

Opublikowany

W miniony weekend w Krakowie odbyła się konferencja World Usability Day, której tematem przewodnim były innowacje. Specjalnie na to wydarzenie działy User Experience i Innowacji agencji VML Poland we współpracy z firmą Red Bull skonstruowali maszynę vendingową, czytającą w ludzkich myślach. Urządzenie wspierało uczestników eventu, dając im energię potrzebną do intensywnej pracy umysłowej.

Gdzie?

Światowy Dzień Użyteczności obchodzony jest 12 listopada. Z tej okazji w listopadzie na całym świecie organizowane są darmowe konferencje dotyczące User Experience. Od czterech lat to wydarzenie ma również miejsce w Krakowie.

Jak działa maszyna?

Urządzenie wyposażone jest w zestaw NeuroSky – MindWave z pojedynczym sensorem EEG odpowiedzialnym za odczytywanie pewnego zakresu fal mózgowych.

Za pomocą urządzenia każdy sprawdzi, jak skuteczne są jego sposoby na koncentrację. Na ekranie prezentuje się wirtualny blat, na którym stoi puszka Red Bulla. Uczestnik zakłada na głowę specjalną opaskę MindWave, która sczytuje sygnały wysyłane przez mózg. Użytkownik siłą myśli unosi puszkę z napojem energetycznym i dzięki zachowaniu odpowiedniego poziomu skupienia utrzymuje ją lewitującą w powietrzu.Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Unknown-5.jpeg

grafika | 632 KB

Pobierz
Unknown-1.jpeg

grafika | 666 KB

Pobierz
Unknown-7.jpeg

grafika | 622 KB

Pobierz
Unknown-3.jpeg

grafika | 682 KB

Pobierz
Unknown-6.jpeg

grafika | 672 KB

Pobierz
Unknown-4.jpeg

grafika | 690 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.