Śpiewające organy w kampanii Ministerstwa Zdrowia

Śpiewające organy w kampanii Ministerstwa Zdrowia

Opublikowany

VML Poland i Task Force Consulting realizują ogólnopolską kampanię społeczną Ministerstwa Zdrowia, której celem jest promocja prozdrowotnych zachowań, edukacja całego społeczeństwa w zakresie profilaktyki oraz zachęcanie ich do zdrowego trybu życia. Akcja związana jest z przyjęciem przez Sejm ustawy o zdrowiu publicznym. 

Kampania „Jak działa ZDROWY człowiek”, która rozpoczęła się 22 września i potrwa kilka miesięcy, to pierwszy etap szeroko zakrojonych działań, mających na celu wspieranie społeczeństwa w poprawie stylu życia na zdrowszy, tłumaczenie zagrożeń związanych z zaniedbywaniem siebie oraz motywowania do zmiany dotychczasowych nawyków.

Start kampanii „Jak działa ZDROWY człowiek” zbiega się z ukończeniem prac nad nowatorskim projektem – ustawą o zdrowiu publicznym. Jednym z jej kluczowych założeń jest powstanie strategicznego dla zdrowia publicznego dokumentu – Narodowego Programu Zdrowia, w którym rozpisano pięcioletni program działań profilaktycznych promujących zdrowie i zwiększających wiedzę o zachowaniu prozdrowotnym.

Działania w ramach edukacyjno-informacyjnej kampanii „Jak działa ZDROWY człowiek” obejmują m.in. prasę, Internet, w tym media społecznościowe oraz specjalistyczne warsztaty z udziałem ekspertów, które były transmitowane na żywo w Internecie. Dodatkowo, powstał dedykowany kampanii fan page: Jak działa ZDROWY człowiek.

Akcji towarzyszy film „Organizm w dobrym nastroju” autorstwa agencji VML Poland, który przedstawia śpiewające organy, które przestrzegają przed zgubnymi skutkami chorób cywilizacyjnych (takich jak otyłość, używki czy stres) i tłumaczą, jaki wpływ na ich funkcjonowania ma niezdrowy tryb życia.

Zobacz spot:Za realizację kampanii odpowiada Task Force Consulting, VML Poland prowadzi działania digital. Patronem medialnym akcji jest tygodnik „Twoje Zdrowie”. Partnerem kampanii jest wydawca książki „Zdrowy apetyt”.

Więcej:Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

foto.jpg

grafika | 430 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.