Eko-akcja TU PIJESZ BEZ SŁOMKI

Eko-akcja TU PIJESZ BEZ SŁOMKI

Opublikowany

Noizz.pl wraz z aktywistką Aretą Szpurą, fundacją Lonely Whale oraz agencją VML Poland rozpoczęli wspólną akcję TU PIJESZ BEZ SŁOMKI. Jej celem jest wycofanie plastikowych rurek z pubów i restauracji w całej Polsce oraz popularyzacja zasady less waste. W specjalnym spocie wpierającym akcję udział wzięli m.in. Anja Rubik, Robert Biedroń, Hubert Urbański, Krzysztof Gonciarz i Maffashion.

Akcja TU PIJESZ BEZ SŁOMKI zwraca uwagę konsumentów na szkodliwość plastiku oraz pokazuje przedsiębiorcom, że bycie eko może się zwyczajnie opłacać.

Zauważenie przez konsumentów skutków użycia słomek, propagowanie ekologicznych nawyków i nakłanianie znanych miejsc do rezygnacji z plastiku ma sens, bo zmusza duże marki i wielkie korporacje do tego samego. Mówimy tu o milionach kilogramów plastiku.

Filip Połoska, redaktor naczelny Noizz.pl

Plastikowe słomki były w zeszłym roku siódmym najczęściej znajdowanym śmieciem na plażach na całym świecie. Choć wyglądają niewinnie, to w większości przypadków są naszą konsumpcyjną fanaberią. Czymś, co barman podaje nam z przyzwyczajenia. Właśnie dlatego ten niewielki barowy element staje się symbolem dużej, światowej zmiany nawyków.

Słomki to tylko mały przykład na dobry początek. Wierzę, że dzięki tej akcji zaczniemy zwracać uwagę na to co, i w czym kupujemy.

Areta Szpura, aktywistka, była współwłaścicielka firmy Local Heroes

NOIZZ.pl

Plastikowe słomki wyglądają niewinnie. W rzeczywistości mają bardzo negatywny wpływ na środowisko - w zeszłym roku były siódmym najczęściej zbieranym śmieciem na plażach. W samej Polsce zużywa się...

Naukowe raporty podają, że do mórz i oceanów każdego roku trafia nawet 8 milionów ton plastiku. Eksperci szacują, że w 2050 roku w morzach i oceanach będzie więcej kawałków plastiku niż ryb. Cierpią na tym nie tylko zwierzęta, ale i ludzie - plastikowe elementy rozpadają się  bardzo wolno, trafiając do wód i roślin.

Plastik jest wspaniałym, trwałym tworzywem, jednak stał się tak tani i dostępny, że zapomnieliśmy o negatywnych skutkach jego stosowania. Tworzywo, które rozkłada się 500 lat, traktujemy jak coś, co możemy wyrzucić po 10 minutach używania.

Areta Szpura, aktywistka, była współwłaścicielka firmy Local Heroes

Kampanię współtworzyła agencja VML Poland.

Z roku na rok coraz większa liczba wielkich korporacji będzie zmieniała swoje tradycyjne sposoby myślenia, komunikacji, obsługi czy produkcji, by zaadresować wzrastającą wrażliwość środowiskową społeczeństwa. Tego trendu nie można ignorować.

Dawid Szczepaniak, dyrektor kreatywny VML Poland

Serwis Noizz.pl przygotował aktualizowaną mapę lokali, które już zrezygnowały ze plastikowych słomek, lub zastąpiły je rurkami ze słomy, papieru lub metalu. W dniu startu kampanii do akcji dołączyły warszawskie lokale: Pacyfik, Charlotte, Vegan Ramen Shop, Krowarzywa, The Cool Cat, Tel Aviv, Hocki Klocki, Stor Cafe, Nancy Lee, Relaks Cafe, Bibenda, La Sirena , Plan B, Yomiko Vegan Sushi , Vege Miasto, Nocny Market, Loco Mexicano, bar w Hotelu Europejskim.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Tu pijesz bez słomki_Noizz.pl_VML Poland_03.png

grafika | 1,28 MB

Pobierz
Tu pijesz bez słomki_Noizz.pl_VML Poland_04.png

grafika | 604 KB

Pobierz
Tu pijesz bez słomki_Noizz.pl_VML Poland_02.png

grafika | 326 KB

Pobierz
Tu pijesz bez słomki_Noizz.pl_VML Poland_05.png

grafika | 62,3 KB

Pobierz
Tu pijesz bez słomki_Noizz.pl_VML Poland_01.png

grafika | 41,3 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Polish rapper makes fun of modern rap videos in this new viral sensation

temu

Modern rap videos are so full of luxurious visuals that at times, it seems ridiculous. So it’s no surprise that someone felt it deserves some good old mocking. In his brand new video, one of the most respected and best-known Polish rappers, Sokół (Eng. Falcon), makes fun of modern trends by taking it to the next level. The video not only went viral in Poland (more than 13 million views in two weeks and still counting), but it gained popularity in other European countries, like the United Kingdom, the Netherlands and Germany. Once you see it, you will definitely know why.
Najnowszy klip Pezeta do utworu „Piroman”

temu

„Świat nie ma sensu. Trzeba mu go nadać samemu” – cytat zaczerpnięty z filmu „Symetria” wprowadza w świat najnowszego klipu Pezeta do utworu „Piroman”. Obraz zrealizowany na taśmie 35 mm utrzymany jest w stylistyce klasycznych rapowych klipów lat 90-tych. To już trzeci z serii teledysków promujących Projekt TYMCZASEM, sponsorowany przez markę EB. Sam utwór jest reinterpretacją numeru Żabsona, a za oprawę muzyczną odpowiada Steez z duetu PRO8L3M.
Tchibo Cafissimo świętuje 10 lat w Polsce

temu

Marka Tchibo Cafissimo kończy w Polsce 10 lat i świętując swoje urodziny pragnie podarować coś wyjątkowego obecnym i nowym konsumentom. Z tej okazji agencja VML Poland przygotowała i realizuje kampanię wizerunkowo-sprzedażową, podkreślającą silne strony systemu Cafissimo, czyli jakość i smak. Kampania, która wystarowała 1 września, obejmuje działania w TV oraz w digitalu.
mBank z nową kampanią usługi skierowanej do przyszłych przedsiębiorców

temu

Ruszyła kolejna odsłona kampanii zachęcającej przyszłych przedsiębiorców do otwierania firmy w placówkach oraz na stronie internetowej mBanku. W kampanii przygotowanej przez agencję VML Poland podkreślono fakt, że w mBanku zakładając działalność gospodarczą można zyskać wsparcie księgowej.