Agencja VML Poland pro bono wspiera akcję Podziel się Posiłkiem

Agencja VML Poland pro bono wspiera akcję Podziel się Posiłkiem

Opublikowany

VML Poland rusza z nową odsłoną akcji społecznej zainicjowanej przez firmę Danone i organizowanej przez Banki Żywności, której celem jest walka z niedożywieniem dzieci. Tegoroczna kampania realizowana jest pod hasłem „Dzielisz się wirtualnie, podziel się realnie!" i opiera się na fenomenie wrzucania do serwisu Instagram zdjęć jedzenia. 

„Codziennie internauci z całego świata publikują na Instagramie około 25 tys. zdjęć z jedzeniem oznaczonych #instafood. Ponad 800 każdego dnia to fotografie z polskimi hashtagami m.in. #jedzenie, #pyszka, #smacznego, #mniam, #kolacja, #obiad*. Tych, którzy lubią się dzielić z innymi smakowitymi fotografiami swoich posiłków, zachęcamy do podzielenia się żywnością także w realnym świecie poprzez wzięcie udziału w corocznej zbiórce. Przygotowaliśmy do tego specjalny profil i dwa dedykowane hashtagi: #podzielsierealnie i #podzielsieposilkiem” – tłumaczy Marta Chrzan, Senior Account Manager w VML Poland.

Z poziomu instagramowego konta agencja wchodzi w interakcje z użytkownikami serwisu, by zachęcić ich do udziału w akcji. W działania włączyło się już ponad 20 blogerów.

Działania prowadzone są również na przygotowanej przez VML Poland stronie www.podzielsieposilkiem.pl oraz w serwisie Facebook. Dodatkowo, w wybranych warszawskich lokalach znalazły się papierowe podkładki, które komunikują akcję.

Finał akcji przewidziany jest na 25 i 26 września, kiedy to nastąpi ogólnopolska zbiórka żywności organizowana przez Banki Żywności. Lista sklepów, które włączyły się do akcji, dostępna jest na stronie www.podzielsieposilkiem.pl. Dodatkowo, do 31 października zbiórka będzie prowadzona poprzez największą polską internetową platformę do pomagania www. charytatywni.allegro.pl.

Zobacz spot: Do tej pory w czasie 12 edycji programu Podziel się Posiłkiem zebrano ponad 4161 ton żywności w całym kraju, co pozwoliło przygotować ponad 15 000 000 posiłków potrzebującym dzieciom.

Autorem tegorocznej odsłony akcji „Podziel się posiłkiem” jest VML Poland, za produkcję spotu odpowiada Y&R, zakup mediów – Mediacom.

* Dane za okres 1-31 sierpnia 2015 roku pochodzą z platformy badawczej Brand Fibres.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

linkpost_8.jpg

grafika | 462 KB

Pobierz
PR.jpg

grafika | 1,24 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.