Samsung Polska i VML Poland z nagrodą MIXX Awards Europe
Samsung Polska i VML Poland z nagrodą MIXX Awards Europe

Samsung Polska i VML Poland z nagrodą MIXX Awards Europe

,,The Missed Spaceflight’’ zdobyło brąz w kategorii Virtual and Augmented Reality.

Kampania z aplikacją VR ,,The Missed Spaceflight’’, przygotowana przez VML Poland razem z firmą Samsung Polska, we współpracy ze studiem MELT oraz Papaya Films, zdobyła uznanie europejskiej branży reklamowej i nagrodę MIXX Awards Europe. To jedyna nagroda tegorocznej edycji przyznana kampanii z Polski w tym prestiżowym konkursie, w którym nagradzane są najlepsze przykłady marketingu digital, zrealizowane w Europie.  
,,The Missed Spaceflight’’ opowiada historię generała Tadeusza Kuziory, który był najmłodszym z czterech polskich pilotów wytypowanych do udziału w misji kosmicznej Sojuz 30. Niestety generał Kuziora nie poleciał wtedy z misją w kosmos. Udało się to dopiero 39 lat później za sprawą Samsung Galaxy S8 wraz z Gear VR, które pozwoliły generałowi przeżyć symulację lotu i spacer w przestrzeni kosmicznej. 
Samsung wraz z telefonem Galaxy S8 i technologią wirtualnej rzeczywistości pozwolił generałowi doświadczyć́ niespełnionego marzenia. Wysłał na orbitę także wszystkich tych, którzy marzyli, by poczuć się jak kosmonauta. Aplikacja VR ,,The Missed Spaceflight’’, przygotowana przez VML Poland we współpracy ze studiem MELT, zmienia postrzeganie technologii wirtualnej rzeczywistości, z gadżetu czy zabawki dla dzieciaków, do narzędzia umożliwiającego doświadczenie niemożliwego, czyli lotu w kosmos i to na własnym telefonie.
Kampania ,,The Missed Spaceflight’’ była wielokrotnie doceniana w lokalnych i międzynarodowych konkursach, zdobyła m.in.: Adweek’s ARC Award - Grand Prix i Adweek’s  ARC Award – VR, sześć nagród w polskiej edycji IAB MIXX Awards, dwie nagrody w Innovation AD, jedną nagrodę w konkursie: Kreatura, FWA i Vimeo Best of Month.

Polskie agencje zdobyły w sumie cztery nominacje w tegorocznej edycji konkursu MIXX Awards Europe. Rozdanie nagród nastąpiło 23 maja w Mediolanie podczas festiwalu Interact 2018. Organizatorem wydarzenia jest IAB Europe.Załączniki

Pobierz wszystkie

The_Missed_Spaceflight_VML Poland.jpg

grafika | 110 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.