VML Poland z Lidl Polska pomagają znaleźć sposoby na małych niejadków

VML Poland z Lidl Polska pomagają znaleźć sposoby na małych niejadków

Opublikowany

Z początkiem sierpnia br. Lidl Polska rozpoczął kampanię „Powrót do szkoły z Pascalem i Okrasą”, w ramach której przed powrotem dzieci do szkoły pokazuje, co maluchy powinny jeść, by było smacznie, zdrowo i z pożytkiem dla ich rozwoju. Kampanii towarzyszy seria filmów „Lekcja zdrowego smaku” przygotowanych przez VML Poland.

„Sierpień to czas, kiedy rodzice i dzieci powoli zaczynają przygotowywać się do roku szkolnego. Celem naszej najnowszej kampanii jest wywołanie zainteresowania tematem zdrowego żywienia dzieci, rozbudzenie ciekawości rodziców w tym względzie oraz edukacja, która wpłynie na poprawę nawyków żywieniowych dzieci. Chcemy by dzieci zaczęły się zdrowiej odżywiać w szkołach” - mówi Patrycja Kamińska, PR Manager Lidl Polska. 

W pierwszym etapie kampanii Lidl Polska zwraca uwagę na fakt, że dzieci często nie dostają odpowiednio przygotowanych posiłków do szkoły lub zamiast śniadania sięgają po słodycze i słone przekąski. Część zasadnicza akcji zakłada pokazanie rodzicom, jak łatwo i szybko można 
przygotować atrakcyjne i zdrowe posiłki dla dzieci. 

Na stronie internetowej www.kuchnialidla.pl w zakładce Szkoła smaków dla dzieciaków zamieszczone zostały porady dotyczące zdrowego żywienia dzieci, sposoby na zachęcenie najmłodszych do jedzenia warzyw i owoców, gotowe przepisy oraz porady psychologiczne i dietetyczne.

W ramach całej akcji VML Poland przygotował serię filmów zatytułowanych „Lekcje zdrowego smaku”, w których dzieci występują w roli surowych jurorów oceniających przygotowane na drugie śniadanie potrawy i produkty. Filmy są dystrybuowane wyłącznie w internecie - na kanale Lidl Polska w serwisie YouTube oraz na fanpage’u w serwisie Facebook.Dlaczego dzieci lubią kolorowe jedzenie?

Akcja „Lekcja zdrowego smaku” została wsparta współpracą z blogerami (Kotlet.tv, GotowanieCieszy.blox.pl, Dzieciowo.pl oraz Gotuj.Skutecznie.tv), którzy na swoich kanałach również poruszają tematykę zdrowego żywienia dzieci oraz opracowują inspiracje na zdrowe zestawy śniadaniowe dla najmłodszych.

Za przeprowadzenie kampanii „Powrót do szkoły z Pascalem i Okrasą” (spoty TV, kreacja, działania na www.kuchnialidla.pl) odpowiada agencja GPD Advertising. Za realizację działań związanych z filmami „Lekcje zdrowego smaku” i działania w mediach społecznościowych odpowiada VML Poland. Zakup mediów przeprowadził Havas Media. 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.